Archyvas January, 2009

Laikas verslui

2009-01-14, 15:59

Perskaitęs Džiugo straipsnį apie Twitter, radau kitą įdomų TechCrunch straipsnį apie pasikeitimus Twitter personale.

Tikiuosi, kad naujai prie komandos prisijungęs Kevin Thau ras efektyvų verslo modelį tinkantį Twitter tarnybai. TechCrunch mano, kad jų verslo modelis bus paremtas partneryste su mobilių telefonų gamintojais, bei ryšio operatoriais. O aš tokias galimybes vertinčiau - “dar neaišku, kas čia kam turės mokėti”. Šiandieniniam interneto versle efektyvaus verslo modelio paieškos yra vienas svarbiausių iššukių, nes didieji projektai startuoja turėdami tik idėjas - anksčiau ar vėliau atsiranda naujų idėjų, kurioms įgyvendinti reikia investicijų, tuomet ir atsiranda pelno ir egzistavimo klausimas. Mano asmenine nuomone, sėkmingas verslo modelis iš tiesų parodo tikrą internetinio projekto sėkmę ir ilgalaikę vertę. Ne pelno siekiančio projekto pavertimas verslu, dažnai būna skausmingas ir sukelia visokių negerų minčių vartotojams, kurie buvo privioliti nemokamu “saldainiuku”. Apie tai galite paskaityti gan senam, bet taikliam Simono Bartkaus straipsnyje apie Facebook. Ko gero, kiekvienas iš mūsų dar pamena už kokio dydžio sumas buvo parduoti tokie projektai kaip Skype, YouTube ir WinAmp (šį pardavimą atsiminti turėtų tik tikri interneto senbūviai). Įvertinę visas šiandienines rinkos tendencijas, matome, kad už protu nesuvokiamas sumas parduoti projektai šiandien susiduria su pelno paieškomis, kurios gan sunkios. Skype žengia į mobilių telefonų rinką tikėdamasi atimti dalį skambučių, o YouTube dar palyginus neseniai paleido reklamas rodomas virš vaizdo. Ar šie interneto gigantų žingsniai bus sėkmingi prognozuoti dar anksti.

Banalu, bet visur viskas apie tą patį - pinigus. Džiugu, tik tai, kad interneto verslas dažnai atranda visiškai kitokių ir naujoviškų metodų.

Skype “įžengia” į mobilių telefonų rinką

2009-01-12, 20:16

Šiandien DELFI rašo, kad Skype įžengia į mobilių telefonų rinką.

Neveltui neseniai Džiugas aprašė kritiškus Katino tyrinėjimus Skype tematika.

Pritarti visoms Katino išvadoms negaliu, nes produkto vertė ir pasisekimas yra vartotojų skaičius - tokie jau tie ekonomikos dėsniai. O Skype šiandien turi tiek vartotojų, kad net sunku įsivaizduoti - 370 mln. Gerbiamo Katino komentaras, kad Skype protokolas uždaras aišku taiklus, bet juk tokiu būdu apsisaugoma nuo nekokybiškos programinės įrangos, organizuojamas saugumas skambučiams į fiksuotąjį, bei mobilųjį ryšį ir dar labai daug niuansų. Sutinku, kad atvirojo protokolo naudojimas pagerintų ir greičiausiai padidintų vartotojų skaičių, bet kadangi Skype yra komercinis projektas - ar tai padidintų produkto vertę iš akcininkų pusės? Kitas dalykas, Apple arba iPhone irgi kontruoliuoja kiekvieną aplikaciją ir to rezultatas nėra toks prastas. Programinė įranga iPhone telefonui yra tikrai gerai išdirbta ir mažai kas skundžiasi dėl jos kokybės, išbaigtumo. Galima ginčytis, kad tokiu būdu pasaulį pasiekia mažiau programinės įrangos skirtos iPhone, bet manau, kad tai daugiau trumpo egzistavimo rinkoje problema.

Labai Lietuviškas bruožas kritikuoti ir dažniausiai stengiuos nuo jo išsivaduoti, bet borisi pakritikuoti ir Skype idėją įžengti į mobilųjį pasaulį. Bijau, kad tai gali susikelti ryšio operatorių pasipiktinimą ir jie nutars blokuoti Skype programinę įrangą, lygiai taip, kaip Apple tik neseniai leido alternatyvius skambučius per 3G bandydama apsaugoti AT&T. Didžiausi mobilių telefonų platintojai yra ryšio tiekėjai, todėl prašymas blokuoti vienokią ar kitokią programinę įrangą tikrai būtų išgirstas. Dar viena problema - papildoma programinė įranga nėra tokia patogi. Mano aprašyta Truphone naudoja SIP protokolą, todėl skambučiai yra atliekami be jokios papildomos grafinės sąsajos, tiesiog surenkant numerį, kaip ir įprasta, o vėliau iš standartinio Nokia meniu pasirenkant “Ryšys internetu”. Patogumas šioje srityje yra pats aktualiausias dalykas ir tikrai nekantrauju išmėginti Skype produkto - jie patogumo srityje paprastai turi neblogų idėjų, ką puikiai įrodo Skype pasisekimas.

TYRIMAS: taupykite tarptauniams skambučiams

2009-01-11, 19:47

Prieš kelias dienas rašiau apie Truphone arba būdą kaip sutaupyti tarptautiniams skambučiams. Kiekvienas bent kadanors vykęs į užsienį žino, kad skambinimo tarifai užsienyje ženkliai skiriasi nuo gimtosios šalies. Net ir įvedus ES reguliavimus, jie vis dar yra didoki, todėl besinaudojant Truphone programa, tikrai galima sutaupyti. Taip jau išėjo, kad turėjau vykti į komandiruotę į Rygą, todėl nusprendžiau išmėginti Truphone programinę įrangą ir pasinaudoti galimybę sutaupyti Roamingo mokesčius.

Idėja. Truphone programinė įranga yra įdiegiama į mobilųjį telefoną ir prisijungus prie bevielio WiFi tinklo, panaudojant VoIP technologiją, galite atlikti pigius skambučius į kitas šalis. Kadangi skambučiai atliekami per internetą, Truphone tarifai nepriklauso nuo šalies kurioje esate, svarbu, kad turite internetą.

Technika. Eksperimentui naudojau Nokia E51 ir daug įvairiausių wireless tinklų.

Programinės įrangos diegimas.
Nustebau, kad Truphone diegimas yra toks paprastas ir gerai atidirbtas. Diegiant programą, geriausia būti kur nors, kur yra bevielis tinklas. Viskas ką Jums reikia padaryti, tai užeiti į www.truphone.com ir išsirinkus mobilaus telefono gamintoją paspausti “Get Truphone”. Tuomet puslapyje pasirinksite šalį, kurioje esate ir įvesite savo mobilaus telefono numerį - gausite SMS žinutę su nuoroda į programos parsisiuntimą. Paspaudę ant jos, pasirinksite bevielį tinklą arba 3G ryšį ir netrukus įsidiegs Truphone programa.

Sąskaitos papildymas. Prisijungę į Truphone puslapį, viskas ko reikia pasipildyti sąskaitai, tai kreditinė kortelė. Eksperimentui atlikti pilnai užteko 10$, kurie mano sąskaitoje atsirado iškart po kortelės nuskaitymo - nereikėjo laukti jokių papildomų patvirtinimų.

Eksperimentas. Taigi, turime paruoštą programinę įrangą ir sąskaitą su 10 $. Per programos nustatymus pasirenkame bevielį tinklą, kurį naudosime atliekant skambučius ir galime atlikti pirmąjį bandomąjį skambutį. Rygoje išbandžiau daug bevielių tinklų, pradedant Reval viešbučio, kuriame buvau apsistojęs, baigiant kelių komercinių įmonių koduotus tinklus - viskas veikė sklandžiai. Prieš atliekant skambutį Nokia programinė įranga leidžia pasirinkti ar skambutį atlikti “Balso ryšiu” ar “Interneto ryšiu” (kur yra bevielis tinklas, šis metodas pasidaro numatytuoju, todėl atsiranda šioks toks nepatogumas).


Matematika.
Taigi, kaip jau minėjau, Truphone esmė - pigesni skambučiai. Tiesa, Latvija ne pats geriausias pavyzdys, nes joje įeinantys skambučiai nemokama ir tarp Baltijos šalių tarifai ir taip nėra aukšti. Naudojantis Latvijos LMT operatoriumi, mano tarifai yra tokie - nemokami įeinantys skambučiai, skambučiai į Lietuvą ir Latviją - 1,48 Lt, SMS į Lietuvą ir Latviją - 0,61 Lt. Standartiniai Truphone tarifai - į Lietuvos fiksuotą ryšį 0,27 Lt, į Lietuvos mobilų - 1,27 Lt, SMS - 0,51 Lt. Kaip matote labiausiai apsimoka skambinti į Lietuvišką fiksuotąjį ryšį. Per dvi kelionės dienas, pasinaudojant Truphone skambinau į Lietuvišką fiksuotą ryšį 12 min. Jei būčiau skambinęs pasinaudojant LV LMT tinklu, man tai kainuotų 17,76 Lt, dabar kainavo 3,24 Lt. Matote skirtumą??

Išvados. Skaičiai kalba patys už save.

Mažieji Laptopų broliai

2009-01-07, 18:12

Dauguma iš kasdien kompiuteriu besinaudojančių žmonių atkreipė dėmesį į 7 сolių nešiojamuosius kompiuterius, tokius kaip Asus EEE PC. Naudodami Intel Atom procesorių, kuris yra labai taupus ir naudoja ne daug elektros, jie turi visus reikiamus parametrus kasdieniam darbui (flash tipo diskų tūris šiandien tikrai pakankamas), o tuo pačiu jie labai patrauklūs savo kaina - 1000 LT. Tokios kainos yra tikrai mažos, tačiau išleidžiant šiuos kompiuterius buvo manyta, kad žmonės juos rinksis kaip “kelioninius” ir tai bus priedas prie jų jau turimų kompiuterių. Čia galite rasti TechCrunch straipsnį su trim pagrindinėm priežastim, kodėl mažasis kompiuteris negali atstoti normalaus. Vartotojai aišku galvojo priešingai - nepaisant visų blogybių ir įvertinę kainą ėmė rinktis šiuos kompiuterius, kaip pagrindinius, vietoje daug brangiau kainuojančių ir didesnius ekranus turinčių nešiojamų kompiuterių.

Asmeniškai man, didžiausias Netbook (taip vadinami mažieji nešiojamų kompiuterių broliai) minusas - nedidelis ekranas ir per maža klaviatūra. Gera žinia, kad pagaliau nuspręsta pradėti leisti 12″ colių ekrano dydžio Netbook’us. Labai nekantriai lauksiu šių kompiuterių mūsų tiekėjų sandėliuose.

Truphone - skambink pigiau!

2009-01-06, 23:41

Dėl netikėtai įtempto antradienio tik dabar radau laiko prisėsti prie blogo. Šis mano įrašas skirtas visiems, kurie bendrauja su užsieniu.

Net ir dramatiškai pasikeitusiems mobiliojo ryšio tarptautiniams tarifams po ES reikalavimų, Skype tarptautiniai tarifai yra nepalyginamai mažesni, tačiau vienas didelis minusas - turi būti prie kompiuterio arba įsigyti pakankamai brangų Skype telefoną. Yra ir kitas būdas sutaupyti neprisirišant prie įrangos ir vietos.. Truphone Truphone galima instaliuoti į praktiškai bet kokį mobilų telefoną ir jau galite skambinti pigiau, pasinaudodami bevieliu internetu (WiFi), kurio dabar visur pilna, arba net ir ten, kur nėra interneto (Truphone Anywhere).

Tačiau nuostabu yra tai, kad šiandien pasirodė žinia, jog jau nuo Sausio 12 dienos Truphone bus papildytas skambinimu į Skype, MSN, Gtalk, Yahoo. Įdomiausia yra tai, kad skambučiai Truphone<->Skype per WiFi bus visiškai nemokami.

Tikiuosi, kad Truphone padės Jums sutaupyti vieną kitą litą.

Lenovo idėjų centras

2009-01-05, 16:17


Pasirodė naujas “all-in-one” PC tipo kompiuteris. Nors gizmodo.com pirmiausiai akcentuoja jo plonumą, man užkliuvo visai kitas aspektas. Šveicariško peiliuko principu pagamintas nuotolinio valdymo pultelis - jame telpa oro pelė (greičiausiai taip yra vadinama pelė ant nuotolinio valdymo pultelio, kurio nėra galimybės padėti ant stabilaus paviršiaus), žaidimams naudojamas akseleratorius ir… SKYPE VOIP telefonas. Mūsų krašte dažnai skeptiškai vertinami all-in-one įrenginiai, nes jeigu tinka viskam, tai dažniausiai netinka niekam. Neslėpsiu - palaikau šią poziciją, bet šiuo atveju rimtai pasvarčiau apie tokio reikalo įsigyjimą. Tarpinis variantas tarp televizoriaus ir kompiuterio, turintis 21,5″ įstrižainės monitorių ir nepriekaištingą garso sistemą.. Tokio daikto kaina Amerikoje - nuo 999$ - tikrai nėra daug, kai įvertini visus prietaisus, kuriuos jis turi savo viduje. Pasižiūrėsim ką pasiūlys konkurentai, bet manau, kad tokios koncepcijos įrenginiai atsiras daugelio iš mūsų miegamuosiuose.

Nesakyk Mamai!

2009-01-04, 17:46

Skype Journal)

Kas gyvena užsienyje - supras :)

Google Mobile prašo Jūsų nuomonės

2009-01-04, 13:47


Prieš kelias dienas rašiau apie Nokia IDEAS projektą. Šiandien tyrinėdamas oficialų Google Mobile blog`ą radau Google prašymą balsuoti jų naujai paleistame Product Ideas puslapyje. Kaip visada, Google ir Nokia projektai skirtingi ir išlaikantys savo kompanijų vertybes. Apie Nokia jau rašiau, bet Google neįtikėtinai paprastas, kad palyginus su Nokios puslapiu, mintyse matau google.com ir yahoo.com skirtumą.

Pamaniau, kad didžioji dalis čia besilankančiųjų turi įvairių minčių, bei domisi Google Mobile, todėl galėtų pareikšti savo nuomonę. Šiuo metu ten jau yra apie ~1300 įvairiausių įdėjų.

Aš nutariau pamėginti apžvelgti keletą mano nuomone gerų minčių.

1. “An native iPhone App of Google Reader (include a mini browser), more fast and no problem of reloading page after open a link” Lucas Janin, Los Angelas, CA - kolegoms blogeriams tikrai geras dalykas, kai šalia nėra kompiuterio ir turite laisvą minutę.
2. “Back home, where mobile data is cheap, I know my way around without maps. Traveling abroad, downloading maps as I go can result in extremely high roaming charges. I’d like to save maps on the phone before I go. A single city at a time would do.” Juspe, Helsinki, Finland - tikrai būtų naudingas reikalas, kuris galėtų konkuruoti net ir su komerciniais TomTom ar Garmin. Kartais blaškantis Prahos senamiestyje prireikia žemėlapio, o su dabartiniais mūsų tiekėjų duomenų perdavimo tarifais už tokią konsultaciją sumokėsite apie 10 LT.
3. “Add true push email functionality to gmail for the iPhone…fetch is the devil” Toby Scammell, Los Angeles, CA - Jei nežinote, kas yra PushMail - kuomet Jūs gaunate el. laišką, Jums jis pasirodo mobilaus telefono ekrane ir Jums nereikia nuolat tikrintis el. pašto. Manau, ši galimybė suteiktų dar daugiau privalumų GMail el. paštui, kuris yra ir taip populiarus, patogus ir naudingas.

Kaip išsirinkti tinkamą mobilų telefoną?

2009-01-03, 20:05

Laikas nuo laiko susilaukiu draugų ar bičiulių klausimų kokį mobilų telefoną reikėtų pirkti. Aišku, kad tai susiję su mano profesija, todėl nutariau parašyti papraščiausią HOW-TO. Manau, kad turėtų būti krūva užsienietiškų pagalbinių puslapių, bet tikiuosi, kad mano nuomonė irgi bus naudinga.

1. Kam naudosite mobilų telefoną? Tai yra pirmas ir esminis klausimas į kurį reikėtų atsakyti. Turėkite omenyje, kad daugelis mobilių telefonų skiriasi įvairiomis galimybėmis, tačiau visuose juose yra skambinimo, adresų knygos ir SMS žinučių funkcijos. Ar to Jums užteks kasdieniam naudojimui? Jei esate užsiėmęs žmogus greičiausiai norėsite kalendoriaus ir kontaktų sinchronizavimo su kompiuteriu?

2. Dizainas ir ergonomiškumas. Jei Jūs telefoną nešiojatės nuolat, tikriausiai suprasite, kaip svarbu yra jo patogumas ir išvaizda. Aš asmeniškai labiausiai vertinu klaviatūros patogumą ir telefono plonumą. Tam, kad geriausiai įvertintumėt šiuos faktorius gali tekti nuvykti iki prekybos centro ir “pačiupinėti” telefoną gyvai. Paveikslėliuose viskas dažnai atrodo visai kitaip.

3. Kaina. Jei nueisite į gero vyno ar arbatos parduotuvę ir paprašysite pardavėjos Jums pagelbėti renkantis - nenustebkite - pirmas jos klausimas bus kiek pinigų ketinate išleisti, nes nuo to priklauso jos rekomendacijos. Su mobiliais telefonais yra šiek tiek kitaip, todėl norėčiau pasakyti, kad gerai pasvarstytumėte ar išnaudosite funkcijas už kurias mokėsite? Daug kas nori gero fotoaparato telefone, bet ar ne pigiau ir geriau nusipirkti skaitmeninę muilinę už kelis šimtus litų? Garantuoju, kad nuotraukų kokybė bus nepalyginama. Tas pats ir su navigacine įranga - telefono monitoriaus yra per mažas, o procesorius tam nepritaikytas + įsivaizduokite, kad susilaukiate svarbaus skambučio ar žinutės, kai važiuojate 6 eilių auto magistrale Vokietijoje ir neturite menkiausio supratimo, kur reikės sukti už kilometro? Ne vieną kartą esu patekęs į tokią situaciją - važiuoti 30km iki galimybės apsisukti ne pats maloniausias išbandymas.

4. Papildoma programinė įranga. Šis skyrius yra aktualus tik tiems, kurie visgi nusprendžia pirkti geresnius telefonus tam, kad galėtų diegtis papildomą programinę įrangą, naršyti internete, nuolat tikrinti el. paštą ir rašyti blog`ą iš įdomesnių vietų. Išsirinkę norimą modelį pasižiūrėkite kokia yra telefono operacinė sistema ir paieškokite programinių paketų pritaikytų tai operacinei sistemai. Kaip pavyzdį paminėsiu, kad pvz. Anglų-Lietuvių-Anglų žodynas iPhone telefone kol kas neegzistuoja ir man tai yra didelis trūkumas. Svarbiausia, supraskite, kad būtent papildoma programinė įranga yra tai, už ką verta mokėti daugiau. Aktyviai paieškokite programų, kurios gali būti naudingos Jums.

5. Klausykite Širdies balso! Pabaigai pasakysiu, kad svarbiausia išlikti savimi ir nepasiduoti spaudimui - mada dažnai būna laikinas ir nepatogus reiškinys, todėl rinkitės kas Jums iš tiesų yra miela, bei gražu.

Sėkmės renkantis!

iPhone ateitis arba iPhone PRO

2009-01-03, 16:06

Kiekvienas kuriam teko išbandyti iPhone turbūt nesigynčytų, kad intergruota “super duper” klaviatūra yra pagrindinis šio telefono trūkumas. Apple kol kas nelabai reaguoja į tą akivaizdų minusą, nes iPhone pardavimai visgi yra milžiniški per trumpą laiką. Vėliau planuoju parašyti atskirą įrašą apie iPhone, tačiau šiuo metu nutariau trumpai pasidalinti Gizmodo blog`e esančiomis koncepcijomis, kurios galėtų pakelti iPhone į kitą lygį. Gal turite kitą nuomonę? Pasidalinkite ja su mumis.