TYRIMAS: taupykite tarptauniams skambučiams

Prieš kelias dienas rašiau apie Truphone arba būdą kaip sutaupyti tarptautiniams skambučiams. Kiekvienas bent kadanors vykęs į užsienį žino, kad skambinimo tarifai užsienyje ženkliai skiriasi nuo gimtosios šalies. Net ir įvedus ES reguliavimus, jie vis dar yra didoki, todėl besinaudojant Truphone programa, tikrai galima sutaupyti. Taip jau išėjo, kad turėjau vykti į komandiruotę į Rygą, todėl nusprendžiau išmėginti Truphone programinę įrangą ir pasinaudoti galimybę sutaupyti Roamingo mokesčius.

Idėja. Truphone programinė įranga yra įdiegiama į mobilųjį telefoną ir prisijungus prie bevielio WiFi tinklo, panaudojant VoIP technologiją, galite atlikti pigius skambučius į kitas šalis. Kadangi skambučiai atliekami per internetą, Truphone tarifai nepriklauso nuo šalies kurioje esate, svarbu, kad turite internetą.

Technika. Eksperimentui naudojau Nokia E51 ir daug įvairiausių wireless tinklų.

Programinės įrangos diegimas.
Nustebau, kad Truphone diegimas yra toks paprastas ir gerai atidirbtas. Diegiant programą, geriausia būti kur nors, kur yra bevielis tinklas. Viskas ką Jums reikia padaryti, tai užeiti į www.truphone.com ir išsirinkus mobilaus telefono gamintoją paspausti “Get Truphone”. Tuomet puslapyje pasirinksite šalį, kurioje esate ir įvesite savo mobilaus telefono numerį - gausite SMS žinutę su nuoroda į programos parsisiuntimą. Paspaudę ant jos, pasirinksite bevielį tinklą arba 3G ryšį ir netrukus įsidiegs Truphone programa.

Sąskaitos papildymas. Prisijungę į Truphone puslapį, viskas ko reikia pasipildyti sąskaitai, tai kreditinė kortelė. Eksperimentui atlikti pilnai užteko 10$, kurie mano sąskaitoje atsirado iškart po kortelės nuskaitymo - nereikėjo laukti jokių papildomų patvirtinimų.

Eksperimentas. Taigi, turime paruoštą programinę įrangą ir sąskaitą su 10 $. Per programos nustatymus pasirenkame bevielį tinklą, kurį naudosime atliekant skambučius ir galime atlikti pirmąjį bandomąjį skambutį. Rygoje išbandžiau daug bevielių tinklų, pradedant Reval viešbučio, kuriame buvau apsistojęs, baigiant kelių komercinių įmonių koduotus tinklus - viskas veikė sklandžiai. Prieš atliekant skambutį Nokia programinė įranga leidžia pasirinkti ar skambutį atlikti “Balso ryšiu” ar “Interneto ryšiu” (kur yra bevielis tinklas, šis metodas pasidaro numatytuoju, todėl atsiranda šioks toks nepatogumas).


Matematika.
Taigi, kaip jau minėjau, Truphone esmė - pigesni skambučiai. Tiesa, Latvija ne pats geriausias pavyzdys, nes joje įeinantys skambučiai nemokama ir tarp Baltijos šalių tarifai ir taip nėra aukšti. Naudojantis Latvijos LMT operatoriumi, mano tarifai yra tokie - nemokami įeinantys skambučiai, skambučiai į Lietuvą ir Latviją - 1,48 Lt, SMS į Lietuvą ir Latviją - 0,61 Lt. Standartiniai Truphone tarifai - į Lietuvos fiksuotą ryšį 0,27 Lt, į Lietuvos mobilų - 1,27 Lt, SMS - 0,51 Lt. Kaip matote labiausiai apsimoka skambinti į Lietuvišką fiksuotąjį ryšį. Per dvi kelionės dienas, pasinaudojant Truphone skambinau į Lietuvišką fiksuotą ryšį 12 min. Jei būčiau skambinęs pasinaudojant LV LMT tinklu, man tai kainuotų 17,76 Lt, dabar kainavo 3,24 Lt. Matote skirtumą??

Išvados. Skaičiai kalba patys už save.

2 komentarų įrašui “TYRIMAS: taupykite tarptauniams skambučiams”

  1. [...] « TYRIMAS: taupykite tarptauniams skambučiams [...]

  2. tarptaunis says:

    taupau :)

Palikite komentarą! Mes juos dieviname!