Skype “įžengia” į mobilių telefonų rinką

Šiandien DELFI rašo, kad Skype įžengia į mobilių telefonų rinką.

Neveltui neseniai Džiugas aprašė kritiškus Katino tyrinėjimus Skype tematika.

Pritarti visoms Katino išvadoms negaliu, nes produkto vertė ir pasisekimas yra vartotojų skaičius - tokie jau tie ekonomikos dėsniai. O Skype šiandien turi tiek vartotojų, kad net sunku įsivaizduoti - 370 mln. Gerbiamo Katino komentaras, kad Skype protokolas uždaras aišku taiklus, bet juk tokiu būdu apsisaugoma nuo nekokybiškos programinės įrangos, organizuojamas saugumas skambučiams į fiksuotąjį, bei mobilųjį ryšį ir dar labai daug niuansų. Sutinku, kad atvirojo protokolo naudojimas pagerintų ir greičiausiai padidintų vartotojų skaičių, bet kadangi Skype yra komercinis projektas - ar tai padidintų produkto vertę iš akcininkų pusės? Kitas dalykas, Apple arba iPhone irgi kontruoliuoja kiekvieną aplikaciją ir to rezultatas nėra toks prastas. Programinė įranga iPhone telefonui yra tikrai gerai išdirbta ir mažai kas skundžiasi dėl jos kokybės, išbaigtumo. Galima ginčytis, kad tokiu būdu pasaulį pasiekia mažiau programinės įrangos skirtos iPhone, bet manau, kad tai daugiau trumpo egzistavimo rinkoje problema.

Labai Lietuviškas bruožas kritikuoti ir dažniausiai stengiuos nuo jo išsivaduoti, bet borisi pakritikuoti ir Skype idėją įžengti į mobilųjį pasaulį. Bijau, kad tai gali susikelti ryšio operatorių pasipiktinimą ir jie nutars blokuoti Skype programinę įrangą, lygiai taip, kaip Apple tik neseniai leido alternatyvius skambučius per 3G bandydama apsaugoti AT&T. Didžiausi mobilių telefonų platintojai yra ryšio tiekėjai, todėl prašymas blokuoti vienokią ar kitokią programinę įrangą tikrai būtų išgirstas. Dar viena problema - papildoma programinė įranga nėra tokia patogi. Mano aprašyta Truphone naudoja SIP protokolą, todėl skambučiai yra atliekami be jokios papildomos grafinės sąsajos, tiesiog surenkant numerį, kaip ir įprasta, o vėliau iš standartinio Nokia meniu pasirenkant “Ryšys internetu”. Patogumas šioje srityje yra pats aktualiausias dalykas ir tikrai nekantrauju išmėginti Skype produkto - jie patogumo srityje paprastai turi neblogų idėjų, ką puikiai įrodo Skype pasisekimas.

3 komentarų įrašui “Skype “įžengia” į mobilių telefonų rinką”

 1. Whisky says:

  O man Skype ir nepatinka - naudojuosi tik iš reikalo. Nežinau ar tikrai valgi internetą, tačiau man ji stabdo kompą, pvz, užsikraudinėjant: kol kraunasi Windowsai, sekundei visos tarnybos tarsi sustoja, tarsi laukdamos kol įsijungs Skype. Beje ir žinutės dažnai vėluoja.
  Live Messengeris geriau, bet, tik, kad jo niekas nenaudoja.

  P.S. visai smagus blogas: +RSS ;)

 2. martynas says:

  Čia ir klausimas - ar tik nebus taip, kad Live Messengerio veikimo kokybė yra sąlygota mažo jo tinklo apkrovimo? :)

  p.s. Ačiū.

 3. Katinas says:

  Aš suprantu, kodėl Skype daro tam tikrus dalykus, bet tai nereiškia, kad aš jiems pritariu.

  iPhone pavyzdys yra labai pusėtinas. Apple turėjo ne vieną situaciją, kur jie blokavo programas dėl konkurencijos, bei būtent dėl to paties iPhone vis dar neturi Opera Mini.

  Beje, aš nebūčiau tikras, kad mobilaus ryšio tiekėjai turi teisę blokuoti Skype. Tai skamba labai… Nusikalstamai. :)

Palikite komentarą! Mes juos dieviname!