Penktadienio NEMOKAMOS idėjos

2009-01-02, 22:05

Pabaigęs visus šventimus, žiūrėdamas į židinį ir beskaitinėdamas Ifbyphone blog`ą radau įdomų įrašą apie geriausias nemokamas SMS ar balso paslaugas JAV.

Lietuvos krašte egzistuoja tik kelios įgyvendintos nemokamos idėjos - tai nemokamai platinamas laikraštis “Penkiolika minučių” ir nemokamai išplatinti Mamontovo, bei žlugusio Gravel muzikiniai albumai, kuriuos finansavo Omnitel. Superine nemokama reklama prieš visas šventes tapo visiškai nemokamas TELE2 projektas - http://www.palinkek.lt. Greičiausiai dėl to, kad Lietuvoje kol kas nemokamos paslaugos yra nepopuliarios, džiaugiuosi galėdamas pasidalinti idėjomis su skaitytojais. Peržvelgiau Ifbyphone ir noriu pateikti sąrašą idėjų, kurios, mano manymu, galėtų būti realizuotos ir Lietuvoje. Pateikiamos idėjos žavios dviem dalykais. Pirmas - jos visos gali būti, kaip komercinės paslaugos, tačiau kitoje Atlanto pusėje gyvenantys kolegos jau yra sugalvoję verslo modelį, kurį gali panaudoti ir tu. Antras - jas paleisti reikia minimalių investicijų, todėl startuoti gali praktiškai bet kas.

1. Popularity Dialer analogas. Tai yra paslauga, kurios pagalba galite užsisakyti skambutį į savo mobilų telefoną patekus į nepatogią situaciją. Ar teko dėl prastos kompanijos nuobuodžiauti kavinėje prie stalo, bet nežinojote kaip likti mandagiam ir išsisukti? Galite užsisakyti skambutį iš savo boso ar pusbrolio, kuris praneš apie netikėtą situaciją. Tam, kad viskas būtų sklandžiau, kai sulaukiate skambučio Jums yra pasakomas tekstas, kurį reikia sakyti, kad viskas eitųsi pagal išgalvotą planą. Taip pat galite užsisakyti ir daug skambučių, kurie sudarys Jūsų naujiems kolegoms įspūdį, kad Jūs esate labai užsiėmęs ir esate populiarus žmogus.

2. Susidūrėte su žmogumi kuris nesupranta ‘ne’? “Atfutbolinimo” paslauga Tau padės sutaupyti laiko. Peržiūrėkite jų puslapį norėdami rasti įvairiausių idėjų, bet įkyriems telemarketingo specialistams atbaidyti užtektų mobilaus telefono numerio su visada įjungtu balso paštu.

3. Google SMS arba Wiki SMS. Paslauga, kurios aprašymo manau nereikės. Wiki SMS sugalvojau “on-the-fly” ir tiesa pasakius nežinau ar toks dalykas egzistuoja kur nors pasaulyje, bet manau, kad pasisekimas neabejotinas.

O ką galvojate Jūs? Gal taip pat turite šaunių idėjų? Pasidalinkite su visais!

Su Naujais!

2009-01-01, 15:28

Jau prabėgę metai yra pirmieji per praėjusius ketverius metus, kaip Infospalvų kolektyvas nevažiavo į Europos Hackerių suvažiavimą Berlyne. Nusprendėme padaryti pertrauką, bet šiais metais mes tikrai ten būsime. Chaos Communication Congress`o laikas visada tas pats ir atspindintis ten susirenkančių žmonių požiūrį į tai ką jie dievina. Kiekvienais metais tarpe tarp Šv. Kalėdų ir Naujų Metų šventimo beveik visą savaitę praleisdžiantys Berlyno centre esančiame konferencijų centre ir lakstydami iš vienos salės į kitą. Tūkstančiai kompiuterių mėgėjų, manjakų ir profesionalų susirenka ir skaito pranešimus įvairiausiom temom - nuo naujausių įsilaužimų iki kompiuteristo gyvenimo būdo. Praėję metai kongresui taip pat buvo neeiliniai - kongrese buvo pristatytas labai svarbus kodavimo algoritmo MD5 pažeidžiamumas. Apie tai galite daugiau paskaityti CrunchGear.

Dirbant su kompiuterių manjakais dažnai susiduriame su kitokiu požiūriu ir kiekvienos įmonės IT`išnikas dažnai būna bendradarbių įvertintas, kaip “savotiškas” žmogus. Viena unikaliausių programinės įrangos kūrėjų Fog Creek Software paskelbė persikėlusi į naują ofisą. Visi galite pasižiūrėti, kaip atrodo tikras programuotojų rojus!

Pabaigai idėsiu savo nuotrauką iš 21 hackerių kongreso (2004 m.) Berlyne! (Šalia manęs Jimmy Wales, vienas iš Wikipedia įkūrėjų!)

Gerų Naujų metų!

Pasaulis “mobilizuojasi”

2008-12-30, 12:31

Remiantis TeleGeography komanijos paskelbtais duomenimis - 45 procentai visų tarptautinių skambučių yra padaromi į mobiliuosius telefonus.

TeleGeography skelbia ir dar įdomių faktų. Pavyzdžiui pasaulinė tarptautinių pokalbių rinka, 2007 metais sudarė 343 milijardo minučių, o 2008 prognozuojama 385 milijardo minučių.

Matant statistiką, norisi diskutuoti, kas galėjo įtakoti tarptautinių pokalbių į mobilius tinklus augimą. Mano nuomone viena iš didžiausių įtakų yra ES reguliavimas ir naujų technologijų, kaip Skype įsiskverbimas į rinką. Technologijos skatina bendravimą ir kaip yra išsireiškęs vienas mūsų klientų - “Žmonės nesusitikinėja, viską galima išspręsti mobiliu telefonu”. Keista, kad mums aukštųjų technologijų bendrovei, akis į akį bendravimas išlieka prioritetu.

Nokia - IDĖJŲ PROJEKTAS

2008-12-29, 17:37

Skaitinėdamas Alec Saunder blog`ą, radau, kad gruodžio pradžioje Nokia paleido įdomų socialinio tinko eksperimentą - savotišką idėjų erdvę, kurioje gali rasti įvariausių idėjų. Net nekreipiant dėmesio į tikrai gerą dizaino, bei realizacijos sprendimą, po beveik mėnesio gali rasti įvairiausių minčių, kurios greičiausiai pakeis kasdienybę netolimoje ateityje.

Pirmoji, man užkliuvusi idėja yra - “The Internet and the real world become the same place”. Idėjos autorius Ari Jaaksi. Nepaisant šiek tiek komplikuotos anglų kalbos, pasižiūrėkite idėjos autoriaus pristatymą YouTube.

O aš norėčiau pafantazuoti ir pasakyti, kokias galimybes ši technologija atveria paprastam žmogui.. Iš tiesų, jau šiandien mobilaus ryšio operatoriai gali nustatyti žmogaus buvimo vietą, tačiau ši informacija yra kur kas vertingesnė, jei pasitelki savo vaizduotę…

- kai esi kinoteatre mobilaus ryšio tiekėjas galės visus įeinančius skambučius peradresuoti į balso paštą ir pasakyti, kad šiuo metu Martynas kine ir pabandykite paskambinti po valandos
- kai esi parduotuvėje, galėsi sulaukti SMS žinutės su vertingu patarimu, ką šiuo metu geriausiai įsigyti AKROPOLIO maksimoje (tikiuosi, kad šios mano idėjos niekas neįgyvendins, nes tai būtų per daug žiauru iš vartotojo pusės)
- informacinės sistemos galės žinoti, kur yra konkretus žmogus - t.y. jei sekretorė nori sujungti, o direktorius šiuo metu išvykęs, tai bus galima matyti iš kart (tarp kitko, mūsų partneriai Mitel Networks jau gamina stacionarius telefonus, kurie jaus ar šalia yra mobilus telefonus ir taip galės pasakyti, ar žmogus yra kabinete)
- skambindamas žmogui, gausi pranešimą, kad šiuo metu žmogus yra Amerikoje ar Egipte, ar tikrai norite jam skambinti?

Aišku, atsiras daug privatumo niuansų, bet juos galima išspręsti, o toks virtulaus ir realaus pasaulio “apjungimas” yra ateitis.

Vėliau aprašysiu, dar kelias mintis, kurias radau Nokia IDEAS projekte.

Metas keistis

2008-12-28, 22:40

Artėjant Naujiems jaučio metams nusprendėme atnaujinti visus savo web`us. Turime keletą naujoviškų minčių bei idėjų, todėl apie kiekvieną atnaujinimą ir jo pasisekimą stengsimės rašyti savo blog`e.

Taip pat, galite užsukti į infospalvos.lt, kur galėsite sužinoti kiek dienų liko iki naujų svetainių starto ir užsisakyti elektroninį pranešimą apie atsinaujinančias svetaines.

Stay connected!

Naujas darbas

2008-08-08, 10:11


Ilgai ilgai laukta Edastra.lt

As Seen In…

2008-08-04, 16:58

Future Voicemobilis

2008-07-21, 10:32


Užsisakykite demo versiją tel.: 8 5 2323023

Naujas darbas

2008-07-21, 10:28


Balta, lengva, nauja www.lukas.lt svetainė

kur buvus kur nebuvus…

2008-07-17, 09:48


Kur buvus, kur nebuvus pradejo veikti ppc.lt svetaine