Auksinė žuvelė BMS arba kaip nusipirkti kompiuterį?

Kaip po velnių nusipirkti patikimą velnio dėžę? Šio klausimo gali sulaukti visur - net vakarėlio įkarštyje, giminės baliuje ar tiesiog gamtoje prie šašlyko draugų kompanijoje. Užtenka užsiminti, kad esi tas, kuris - tarsi katedros vargoninkas - įmantriai spaudai klaviatūros klavišus ir štai ji - tavo bėda - kur ir kaip tavo draugui ar giminaičiui įsigyti asmeninį kompiuterį?

Šiandien su kolega užsukome į BMS techninio aptarnavimo centrą ir man gimė mintis - mintis tiems, kurie nori išsiaiškinti parduotuvės patikimumą nieko neperkant. Nuotykiai su BMS buvo tokie įdomūs, kad nepadėjo nei jų akvariumas prigrūstas auksinių žuvelių, nutrenktas techninio centro laukimo salės kamputyje. Mano bičiulis neperseniausiai įsigyjo bevielio tinklo kortelę, kuri neveikė su jo nešiojamu kompiuteriu - todėl jis nusprendė ją pasikeisti. Iš anksto paskambinome, atvykome, pateikėme garantinį pasą, nusileidome trim aukštais žemiau, išsirinkome alternatyvią kortelę, vėl pakilome į viršų. Pasipiktinęs darbuotojas tik ištarė - “Bet šios kortelės kaina skiriasi” (O kaip gi ji gali nesiskirti?). Pateikėme pinigus ir buvome informuoti, kad kortelės pakeitimas užtruks apie valandą - nusijuokėme, o BMS techninio centro darbuotojas nusišypsojo. Taip, mes vis dar naiviai tikėjomės, kad tai tiesiog pokštas ir atsisėdome šalia akvariumo palaukti. Visi žino, kad laukti yra nuobodu, todėl stebėjome veiksmą. Ponia, nusipirko kompiuterio maitinimo bloką - grįžusi namo ji suprato, kad jis netinka jos kompiuteriui, jai reikėtų senesnio modelio. Natūralu, ji nori atgauti sumokėtus pinigus už jį, tačiau darbuotojas remdamasis ūkio ministro įstatymo pataisa aiškina, kad už kokybiškas elektronines prekes BMS pinigų gražinti negali - darydami išlygą už juos gali suteikti kitų prekių. Išklausiau - ir neatsikeldamas nuo kedės paklausiau - ar techninio centro darbuotojas yra teisininkas? Ghem, gavau neigiamą atsakymą. Ir štai, kur buvęs, kur nebuvęs pasirodė Vilniaus regiono techninio centro vadovas, kurį vėliau su draugu jį praminėme Ponu Direktorium. Ponas Direktorius iškart ėmėsi reikalo iš esmės - nuginkluojanti ir puikiai pažįstama kelių policininkams frazė - įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo kaltės. Patylėjau ir susimasčiau, ar tai, kad poniai nežinomu vardu buvo parduotas netinkamas maitinimo blokas nėra BMS vadybininkų kaltė? Matyt, mano tyla buvo reikšminga ir ponas direktorius atlikęs keletą greitų skambučių moteriai pasiūlė jai tinkamą maitinimo bloką nemokamai - o sumą sumokėtą už naująjį pakeisti į kitas prekes, kurias ji galinti išsirinkti apačioje. Eina metai, bėga laikas, techniniam centre vis keičiasi žmonės, o mes vis laukiam, kol bus atliktas “keitimas”. Pro techninio centro duris matome darbuotoją, kuris pažadėjo pakeisti mums kortelę. Jis praeina pro šalį laikydamas rankoje buteliuką kokakolos ir dešrelių pakuotę. Greitu žingsniu, tarsi nematydamas mūsų, nužingsniuoja pro techninio centro tarnybinį įėjimą. Mums, žinoma, smalsu - ar į keitimo procedūrą yra įskaičiuotas darbuotojų vaiksčiojimas į parduotuvę, bet tiek to. Toliau stebime veiksmą ir laukiame kol bus pakeista mūsų priduota kortelė. Nepraėjo nei dar 20 minučių ir mes jau liftu, su panoraminiu vaizdu į monetų kalyklą, leidžiamės žemyn, drebančiose rankose - nauja bevielio ryšio kortelė.

Lietuva - ne Amerika, čia kiekvienam rūpi savo. Vadybininkams svarbu parduoti (greičiausiai nuo parduoto kiekio jie gauna bonusus), o techninio centro darbuotojams svarbu kuo mažiau dirbti (juk jie negauna bonusų nuo patenkintų klientų skaičiaus). Paradoksas ir neteisybė. Manau, jau greit išauš ta diena, kai Ponas Direktorius supras, kad supportas yra geriausia galimybė užsitarnauti kliento lojalumą ir pasitikėjimą, išgirs užsienio specialistus, kurie neveltui teigia, kad tai yra vienas efektyviausių marketingo įrankių. Liaudiškai šnekant - “draugą nelaimėje pažinsi”.

Akivaizdu, perkant kompiuterį ar jo detales Jums būtina profesionalo konsultacija ar net tarpininkavimas. O tiems smalsučiams, kurie viską mėgsta daryti patys prieš renkantis - prieš pasirinkdami vietą iš kurios perkate kompiuter,į užsukite į parduotuvės techninį centrą - 10 minučių ir jūs suprasite kokio lygio garantinį aptarnavimą jums pateikia pardavėjas.

3 Responses to “Auksinė žuvelė BMS arba kaip nusipirkti kompiuterį?”

  1. g12 Says:

    Taigis, man su maiinimo šaltiniu BMS’e buvo irgi stebuklas. “Vadybininkui” (ar pardavėjui visgi?) paaiškinau, kad man reikia tokios “dėžutės”, kurią įkiši į automobilio prikūrkę, o iš dėžutės išteka galinga 220V įtampos srovė. Pardavėjas sako “OK”, duoda man pakuotę. Nusiperku, ateinu į darbą ir matau: pakuotėje paprastas laptopo pakrovėjas, kišamas į rozetę. Piktas kaip velnias nueinu į garantinį ir šaltai liepiu pakeist. Nepraėjo nė dvi valandos ir vargais negalais pakeitė. Matyt iš akių jau pamatė, kad gero nelauk iš šito :)

  2. kramtoshke Says:

    tai, o tu neziuri ka tau paduoda? heh :]

  3. Martynas Says:

    Apie BMS supporta galima parašyti nesuskaičiuojama knygų kiekį! Todėl, jau seniai supratau, kad BMS`ui klientai nerūpi, (anksčiau dar rūpėjo), o kuo toliau tuo labiau neberūpės… juk maximos principas pasiteisina, o toliau nebeįdomu, pasamdys du berniukus studentus, tegul jie vargsta. Kam tai rūpi. Vat kai pradės pastebėti, kad klientas sumanus, kreipiasi į kitas įmones, kur aptarnavimas yra padorus, kad klientai dingsta, galbūt susimastys, o kolkas, kol laudis nuo žagrės ant kompjuteriaus pereidinėja… pirks visi BMSe, nes jo parduotuvių daug… o aptarnavimo centras vienas….

Leave a Reply