Jums taip pat gali būti įdomios šios temos:

Ką galėčiau padaryti dar, kad apsaugoti savo biurą, verslą, turtą?

Sunku apsakyti jausmą, apimantį sužinojus, kad jus apvogė. Galite to jausmo išvengti, pasistengę kaip įmanoma labiau apsaugoti savo biurą, verslą, turtą. Aišku, taupant turto saugumu galima mėginti rūpintis patiems. Galima, tačiau daug ramiau bus, jei visą būtiną įrangą montuos profesionalai: jums nesant objekte esantis turtas bus saugus. Saugumas - tai, dėl ko taupyti tikrai nereiktų.

Tikrai kokybiška aktyvi apsauga (signalizacija) užtikrina kelią pašaliniam asmeniui patekti į jūsų valdas ir turimas turtas dažniausia yra apdraustas, biuruose įdiegtos moderniausios apsauginės priemonės, bet vis tiek mums norėtųsi papildomo saugumo ir dvasinio konforto. Todėl nereikėtu pamiršti, kad ir mes patys įrenginėdami savo namus, biurus galime prisidėti prie papildomo saugumo užtikrinimo, todėl vertėtu atsižvelgti į:
TVORA:
Tvora - paprastas statinys, bet dėl šiuolaikinių technologijų vystymosi tapo pakankamai efektyvia apsaugos priemone.
DURYS:
Pagrindinė įėjimo durų funkcija - saugoti nuo pašalinių bei nepageidaujamų žmonių ar tiesiog agresijos iš lauko. Todėl saugumas - viena svarbiausių durų savybių. Durų saugumo lygį galima matuoti pagal tai, kiek laiko užtrunkama idealiomis sąlygomis su tam tikru instrumentų komplektu įveikti durų užraktą. Praėjimo laikas per vidutines medines duris be pasiruošimo trunka nuo 20 sekundžių iki, galbūt, net 5 minučių. Per apsaugines ar šarvuotas, priklausomai nuo sistemos,- nuo keliolikos minučių iki keleto valandų. Be abejonės, gali būti tam tikros išimtys, kurias sąlygoja gamybos, įrengimo sąlygos bei gamintojo specifikacijos.
DURŲ AKUTĖ:
Durų akutė - apsaugos priemonė, kaip ir spyna ar vadinamosioss „šarvo" durys. Juk būdami namuose, turime apsisaugoti nuo nepageidaujamo įsibrovimo. Durų akutė - svarbi apsaugos sistemos dalis: neužmirškime, kad bet kokias duris, bet kokią spyną ir bet kokią sistemą galima atidaryti apgaulės būdu, ir atidarys ją ne kas kitas, o pats šeimininkas. Kad to neįvyktų, duryse įrengiama akutė, o taipogi tvirta grandinė.
SPYNOS:
Pasidomėkite, kokios yra durų apsaugos naujovės - spynos,papildomi užraktai, kad maksimaliai apsaugotumėte savo namus. Biuruose, įstaigose, gamybos cechuose, naudingiausi būtų tokie durų užraktai, kurie neturi rakto. Elektroninis raktas gali būti panašus į raktų pakabuką arba į plastikinę kortelę. Rakto viduje įdiegta elektroninė atpažinimo schema - individualus kodas, kuris niekada nesikartoja. Jų negalima padirbti, o vandalai paprasčiausiai neturi ko gadinti.
APSAUGINĖS ŽALIUZĖS, APSAUGINĖ PLĖVELĖ:
Dar viena stiklų ar vitrinų apsaugos priemonė - apsauginės žaliuzės.  Tai apsauginė lango ar durų danga iš horizontalių metalinių profilių. Apsauginės žaliuzės padidina patalpų saugumą, saugo langų stiklus ir patalpas nuo pašalinių daiktų įmetimo bei pašalinių žvilgsnių. Mėginant jas pralaužti, sukeliama nemažai triukšmo, o tai dar vienas vagis atbaidantis veiksnys.
Dažnai ant langų arba vitrinų stiklo yra klijuojama apsauginė plėvelė, apsauganti stiklą nuo mechaninio poveikio, arba vietoj įprasto stiklo naudojamas apsauginis (sluoksniuotas) stiklas. Storos klijuojamos apsauginės plėvelės padidina stiklo atsparumą. Nuo smūgio stiklas tik suskyla, bet nesubyra. Norint pramušti tokį stiklą, reikia daug smūgių į vieną tašką. Tokia plėvelė labai padidina patalpų saugumą.
DOMOFONAI (TELEFONSPYNĖS):
Didesniam saugumui buvo sukurti vadinamieji domofonai - pasikalbėjimų prietaisai.
VIDEO PRIETAISAI:
Saugesniais už domofonus laikomi video prietaisai, leidžiantys ne tik kalbėtis, bet ir matyti, kas vyksta už durų. Tai ištisa sistema: koridoriuje arba prie vartų įrengiamos paslėptos stebėjimo kameros, mikrofonai, judesio davikliai. Viskas įrašoma. Tik įsitikinus saugumu, durys atidaromos rankomis arba nuotolinio valdymo pultu.
SEIFAI:
Norint išsirinkti seifą, reikia apsispręsti, ką ir nuo ko jis saugos. Atsparūs įsilaužimams seifai skirti pinigų ir juvelyrių dirbinių saugojimui. Atsparūs ugniai skirti dokumentų ir informacijos laikiklių saugojimui. Įmonėms ypač naudingi ugniai atspariais seifais, nes įmonės ir privatūs asmenys siekia kuo geriau apsaugoti informacijos laikmenas, kurios dažnai būna vertingesnės už dideles pinigų sumas.
INFORMACIJOS APSAUGA:
Įmonėms, kaip papildoma apsauga, būtų naudinga kompiuteriuose kaupiamą vertingą informaciją saugoti, nuo vagysčių ir kitokių tyčinių veiksmų, tam skirtose laikmenose ir saugiai uždaryti seifuose ar kitose saugyklose.