Kaip išsirinkti tinkamą mobilų telefoną?

Laikas nuo laiko susilaukiu draugų ar bičiulių klausimų kokį mobilų telefoną reikėtų pirkti. Aišku, kad tai susiję su mano profesija, todėl nutariau parašyti papraščiausią HOW-TO. Manau, kad turėtų būti krūva užsienietiškų pagalbinių puslapių, bet tikiuosi, kad mano nuomonė irgi bus naudinga.

1. Kam naudosite mobilų telefoną? Tai yra pirmas ir esminis klausimas į kurį reikėtų atsakyti. Turėkite omenyje, kad daugelis mobilių telefonų skiriasi įvairiomis galimybėmis, tačiau visuose juose yra skambinimo, adresų knygos ir SMS žinučių funkcijos. Ar to Jums užteks kasdieniam naudojimui? Jei esate užsiėmęs žmogus greičiausiai norėsite kalendoriaus ir kontaktų sinchronizavimo su kompiuteriu?

2. Dizainas ir ergonomiškumas. Jei Jūs telefoną nešiojatės nuolat, tikriausiai suprasite, kaip svarbu yra jo patogumas ir išvaizda. Aš asmeniškai labiausiai vertinu klaviatūros patogumą ir telefono plonumą. Tam, kad geriausiai įvertintumėt šiuos faktorius gali tekti nuvykti iki prekybos centro ir “pačiupinėti” telefoną gyvai. Paveikslėliuose viskas dažnai atrodo visai kitaip.

3. Kaina. Jei nueisite į gero vyno ar arbatos parduotuvę ir paprašysite pardavėjos Jums pagelbėti renkantis - nenustebkite - pirmas jos klausimas bus kiek pinigų ketinate išleisti, nes nuo to priklauso jos rekomendacijos. Su mobiliais telefonais yra šiek tiek kitaip, todėl norėčiau pasakyti, kad gerai pasvarstytumėte ar išnaudosite funkcijas už kurias mokėsite? Daug kas nori gero fotoaparato telefone, bet ar ne pigiau ir geriau nusipirkti skaitmeninę muilinę už kelis šimtus litų? Garantuoju, kad nuotraukų kokybė bus nepalyginama. Tas pats ir su navigacine įranga - telefono monitoriaus yra per mažas, o procesorius tam nepritaikytas + įsivaizduokite, kad susilaukiate svarbaus skambučio ar žinutės, kai važiuojate 6 eilių auto magistrale Vokietijoje ir neturite menkiausio supratimo, kur reikės sukti už kilometro? Ne vieną kartą esu patekęs į tokią situaciją - važiuoti 30km iki galimybės apsisukti ne pats maloniausias išbandymas.

4. Papildoma programinė įranga. Šis skyrius yra aktualus tik tiems, kurie visgi nusprendžia pirkti geresnius telefonus tam, kad galėtų diegtis papildomą programinę įrangą, naršyti internete, nuolat tikrinti el. paštą ir rašyti blog`ą iš įdomesnių vietų. Išsirinkę norimą modelį pasižiūrėkite kokia yra telefono operacinė sistema ir paieškokite programinių paketų pritaikytų tai operacinei sistemai. Kaip pavyzdį paminėsiu, kad pvz. Anglų-Lietuvių-Anglų žodynas iPhone telefone kol kas neegzistuoja ir man tai yra didelis trūkumas. Svarbiausia, supraskite, kad būtent papildoma programinė įranga yra tai, už ką verta mokėti daugiau. Aktyviai paieškokite programų, kurios gali būti naudingos Jums.

5. Klausykite Širdies balso! Pabaigai pasakysiu, kad svarbiausia išlikti savimi ir nepasiduoti spaudimui - mada dažnai būna laikinas ir nepatogus reiškinys, todėl rinkitės kas Jums iš tiesų yra miela, bei gražu.

Sėkmės renkantis!

Palikite komentarą! Mes juos dieviname!